חדשות – מאמרים וכתבות מהעולם הרחב

   לאור חוסר הנוחות בהתאמת הפלטפורמה לשיתוף הפניות ומאמרים באופן יעיל ומהיר – שיתוף זה יתבצע בערוץ הטלגרם של "אדם ואירגונו" – t.me/adamve. מוזמנים להצטרף. 

    קיבלתי ולכן משתף. הקרדיט לעמוד הפייסבוק של חשיבה חדה. (26.9.2018)

כשלים לוגיים

אליוד קיפוצ'וגה שובר את שיא העולם במרתון ומספק חומר לפעם הבאה שמישהו ישתמש בקלישאה ״זה תהליך ארוך, כמו ריצת מרתון״. עכשיו אפשר יהיה להזכיר לו שזו ריצה שמסתיימת בשעתיים ודקה. ואיך זה קשור אלינו? העולם משתנה, הקצבים נהיים מהירים יותר, שווה לעדכן גם את המטאפורות הניהוליות… (17.9.2018)

וביפן בזמן הזה, מתקיים לו סטארט אפ רווחי אשר חוסך מהעובד את אי הנעימות שבהתפטרות ותמורת 450$ מתפטר במקומו (כמו "נתק" בישראל – רק שבמקום להתנתק מחברת אינטרנט שאנחנו משלמים לה, מתנתקים ממקום העבודה שמשלם לנו). קרדיט ללינקדאין של מאיה כרמון (4.9.2018)

דגל יפן

מיקרוסופט ארה"ב מחייבת את קבלני המשנה שלה לממן חופשת לידה עבור העובדים שלהם. בארה"ב אין חוק לגבי חופשת לידה, וכרגיל כמו באמריקה הפערים הם רחבים בין חברות מצליחות שמאפשרות שנה חופשת בתשלום ועד הקצה השני והרחב בו אין כזה מושג.

רגע! אבל הם פשוט יעלו את המחיר שהם גובים ממיקרוסופט.
בדיוק! וככה מיקרוסופט משפיעה על אלפי עובדים שאינם מועסקים ישירות על ידה באמצעות מימון חופשת לידה גם לעובדי הקבלן שלה.

למי שמחפש דרך למעורבות חברתית מערכתית אפקטיבית – זו הדרך.

אפשר להקשות ולומר שעדיף היה שהיא הייתה נוקטת בדרך של העסקה ישירה – אבל בין העסקה ישירה לקבלנות יש משרעת רחבה וטוב לראות שהתנועה היא בכיוון הנכון.

הקרדיט על ההפניה – עמוד הלינקדאין של לאזלו בוק. (31.8.2018)

מיקרוסופט


       חדשנות, יוזמה ושינוי הנחות יסוד בבית ספר יסודי בתל אביב – תענוג. (28.8.2018)

עם הרבה שכל והרבה הבנה של העולם החדש על יתרונותיו וחסרונותיו – מנהל החינוך בעיריית תל אביב מגלה יוזמה לניהול זמן המסכים, כל מה שנותר זה להצדיע (ולאחל בהצלחה) – (26.8.2018)

אימפריות נופלות לאט – ויקטוריה'ס סיקרט לא מצליחה להסתגל לעידן הנוכחי (20.8.2018)